Летние сборы команд вузов-участников Чемпионата Мира по программированию

Петрозаводск-2016

Yandex
 

Day 01
  
Day 02
  
Day 03
  
Day 04
  
Day 05
  
Day 06
  
Day 07
  
Day 08
  
Day 09
  

Last success: 04:59:03, Kazakh-British TU 1: Amanov, Nurmash, Toremuratuly, problem J
Last Submit: 04:59:59, IITU ART: Kim, Satylkhanov, Sultan, problem C

PlaceTeam nameA
1/3
B
25/63
C
7/72
D
37/100
E
7/8
F
3/10
G
16/40
H
34/80
I
8/29
J
27/41
TotalTimeDirtRatingSE
1.
Moscow SU Trinity: Akhmedov, Gorbunov, Shlyunkin
+2
4:55
+1
1:03
+
1:30
+
1:22
+
3:52
+
3:35
+
2:42
+
0:38
+
1:49
+
0:16
10136223%200.000.63
2.
Omogen Heap: Lindholm, Waern, Wiman
-
+2
1:29
+1
2:19
+1
1:16
+
4:31
+
3:57
+
1:44
+
0:57
+
2:55
+4
2:46
9147447%175.710.60
3.
Moscow SU AESC+Intellectual: Gorbunov, Ipatov, Makeev
-
+
2:24
+2
3:49
+
0:47
+
4:51
+2
3:29
+3
1:43
-15
5:00
+
4:03
+
1:37
8150346%152.560.64
4.
Perm SU: Kuchumov, Mayorov, Pryshchenko
-
+1
2:54
+1
2:47
+1
1:27
-
-5
4:54
+
2:23
+
0:28
+
3:04
+
0:41
788430%130.450.51
5.
SPb SU Base: Ershov, Makarov, Pyshkin
-
+
1:20
-
+
2:06
+
4:30
-
+1
2:45
+
1:44
+3
3:30
+1
1:35
7115041%127.560.51
6.
Moscow IPT Cryptozoology: Golovanov, Ostanin, Uvarov
-
+
3:44
-3
4:59
+
1:24
+
4:14
-
+
4:03
+
0:48
+
3:21
+
3:04
712380%124.780.51
7.
SPb SU Pony Trippers: Riazanov, Sayranov
-
+
2:54
+
2:00
+
1:58
-
-
-
+
1:20
+3
4:29
+
2:26
696733%104.680.49
8.
U of Helsinki: Hirviniemi, Korhonen, Heinavaara
-
+
2:46
-3
5:00
+1
2:25
+
4:50
-
+1
1:37
+
1:49
-2
3:24
+
2:17
698425%102.500.46
9.
Moscow IPT Jinotega: Semenov, Smirnov, Zhuk
-
+
4:30
+2
3:31
+
0:41
+1
3:10
-
-
+
1:07
-4
5:00
+3
3:34
6111350%100.410.49
-
MIPT: Tikhomirov
-
+1
0:25
-
+
2:16
-
-
+
3:31
+
1:30
-5
4:55
+
2:29
563116%  
10.
Ural FU 123 : Borozdin, Kungurtsev, Leskov
-
+1
4:10
-7
5:00
+
2:10
-
-
+1
1:49
+
1:35
-
+
3:21
582528%82.000.38
11.
Belarusian SUIR 2: Sobal, Vistyazh, Volchek
-
+2
2:40
-
+1
1:53
-
-
+1
4:36
+
0:50
-
+
2:35
583444%80.390.38
12.
Saratov SU 2: Androsov, Dalabaev, Kireev
-
+3
4:55
-
+
0:55
-
-
+2
4:36
+
1:19
-
+
3:29
5101450%78.850.38
13.
SPb ITMO University 3: Biarynchyk, Kisialiou, Korchagin
-
+8
4:58
-
+9
3:51
-
-
+2
4:25
+
1:50
+2
1:34
-
5141880%77.360.47
14.
Petrozavodsk SU 1: Ermishin, Filev, Starkov
-
+
3:19
-
+
1:34
-
-
-
+
1:59
-
+
0:38
44500%60.740.32
15.
Saratov SU 1: Finyutin, Los, Sagunov
-
+
4:19
-
+
1:23
-
-
-1
3:56
+
0:28
-
+
1:47
44770%59.640.32
16.
Um_nik team: Danilyuk
-
+1
1:52
-
+
1:27
-
-
+
2:52
+1
1:07
-
-
447833%58.570.38
17.
Lviv NU Penguins: Makar, Radiuk, Savitskyi
-
+
1:15
-3
4:33
+
1:57
-
-
-4
4:25
+
1:34
-
+
4:25
45510%57.540.32
18.
SPb AU 2: Bandity: Stepanov, Zhidkov, Zuev
-
+1
3:54
-4
4:54
+
1:52
-
-
-3
5:00
+1
1:39
-
+
1:23
456833%56.550.32
19.
Moscow IPT Amethysts: Belykh, Popovkin, Proskurin
-
+1
4:01
-3
4:53
+
1:51
-
-
-
+
1:33
-
+
2:52
463720%55.590.32
20-21.
SPb AU 1: Generation Z: Bogomolov, Podguzov
-
-
-2
2:52
+
1:15
-
-
+
3:09
+
0:56
-
+3
4:53
467342%54.670.37
20-21.
SPb ITMO University 2: Budin, Latyshev, Yakutov
-
+2
1:32
-
+1
1:34
-
-
-
+
2:31
-2
4:53
+1
4:16
467350%54.670.32
22.
SPb SU 3: Evseev, Logunov, Savchenkov
-
-2
4:57
-
+
2:12
-
-
+
4:03
+
1:40
-
+
3:27
46820%52.900.37
23.
Kazakh-British TU 1: Amanov, Nurmash, Toremuratuly
-
+
4:49
-
+1
2:36
-
-
-
+
2:01
-
+
5:00
488620%52.060.32
24.
University of Bucharest : Baltatu, Bicsi, Harsan
-
+
2:09
-
+
1:23
-
-
-
+
1:00
-
-
32720%38.440.29
25.
Tomsk PU: Golub, Kuzivanov, Vetrov
-
+1
1:35
-6
5:00
-1
3:54
-
-
-
+1
2:21
-
+
0:35
331140%37.850.36
-
Gassa team: Kazmenko
-
-
+
1:19
+
3:02
-
-
+
1:35
-
-
-
33560%  
26.
SPb AU 3: Mint: Belova, Labutin, Sofronova
-
+
4:35
-
+
2:57
-
-
-
+
2:08
-
-
35800%37.270.29
27.
Moscow SU Narwhals: Dzhunusov, Mertsalov, Pobegaylo
-
-
-2
4:27
+1
2:56
-
-
-
+1
1:13
-
+
4:57
358640%36.720.27
28.
MEPhI Cupcakes: Bidzilya, Minakov, Urtashev
-
-
-
+2
3:42
-
-
-
+2
2:00
-
+
4:19
368157%36.180.27
-
Lviv NU: Herasymiv
-
-
-
+8
4:26
-
-
-
+
3:11
-
+
2:46
378372%  
29.
Kyiv NU Flawless: Chornyi, Mykhno
-
-
-20
5:00
+1
1:57
-
-
-
+
0:32
-
-
216933%23.770.21
30.
SPb ITMO University 4: Burakov, Kostlivtsev, Turaev
-
-2
4:55
-
+1
1:28
-
-
-
+
1:15
-
-
218333%23.430.21
31.
CTU Samurai: Blazej, Lomic
-
-
-
+1
1:54
-
-
-
+
3:47
-
-
236133%23.100.21
32.
Novosibirsk SU: Smirnov, Viktorov, Vishnevskii
-
-
-
+1
2:44
-
-
-
+
3:03
-
-
236733%22.780.21
33.
IITU ART: Kim, Satylkhanov, Sultan
-
-
-4
5:00
-4
4:33
-
-
-
-6
3:28
-
+2
1:30
113066%11.230.40
34.
Kazakh-British TU 3: Aman, Mussinov, Nezametdinov
-
-
-
-8
4:50
-
-
-
+
2:31
-
-
11510%11.080.24
35.
Petrozavodsk SU 2: Alkin, Ermolin, Titov
-
-
-
+
3:59
-
-
-4
3:45
-5
1:58
-
-
12390%10.930.18
36.
Petrozavodsk SU 3: Chernyshev, Kobeleva, Remeslennikov
-
-
-
+
4:44
-
-
-
-
-
-
12840%10.790.18
37.
Nazarbayev U 1: Adilbekov, Jubatyrov
-
-
-
+6
3:53
-
-
-
-2
4:31
-
-
135385%10.650.18
38-42.
Kazakh-British TU 2: Akhanov, Amanov, Bolatbekov
-
-9
2:35
-
-5
4:35
-
-
-
-11
4:27
-
-
000%0.000.00
38-42.
Yaroslavl SU: Akhremenko, Krainov
-
-
-
-6
4:55
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
38-42.
LU ephemeral squad: Civkulis, Kuznecovs, Pakalns
-
-
-
-2
4:24
-
-
-1
0:42
-
-
-
000%0.000.00
38-42.
South Ural SU VMI#1: Lyzhin, Petrov, Romass
-
-
-1
0:37
-1
2:53
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
38-42.
Ural FU 17: Khanova, Mullabaev, Permyakov
-
-
-1
0:35
-
-
-
-
-1
1:33
-
-
000%0.000.00
Submits sent:3637210081040802941446
Accepted:1
(33%)
25
(39%)
7
(9%)
37
(37%)
7
(87%)
3
(30%)
16
(40%)
34
(42%)
8
(27%)
27
(65%)
165
(36%)
Dirt:2
(66%)
25
(50%)
6
(46%)
36
(49%)
1
(12%)
2
(40%)
11
(40%)
6
(15%)
8
(50%)
14
(34%)
111
(40%)